Obraz świętej Agaty – w ołtarzu bocznym

Na tle krajobrazu o obniżonym horyzoncie, postać pied, 3/4 w prawo. W prawej dłoni Palma Męczeństwa, w lewej księga, na której dwie bryły kryształu. Święta w czerwonej sukni pod tabaczkowym płaszczem. W krajobrazie -z lewej - płonąca skała (wulkan) i architektura wieżowa z grupą postaci osłaniających się przed żarem płomieni rozpiętą tkaniną. Z prawej – postać starego wędrowca i młodzieniec z pochodnią. Tło silnie zaniebieszczone, na horyzoncie  beżowe. Przyziemie ciemno-niebieskie i ciemno-stalowe.

Obraz świętej Agaty – w ołtarzu bocznym

Nazwa/tytułObraz świętej Agaty – w ołtarzu bocznym
Rodzajobraz
Czas powstaniakoniec XVIII wieku
Stylbarokowo-klasycystyczny
Materiałolej, płótno
Wymiary156 cm X 94 cm
OpisNa tle krajobrazu o obniżonym horyzoncie, postać pied, 3/4 w prawo. W prawej dłoni Palma Męczeństwa, w lewej księga, na której dwie bryły kryształu. Święta w czerwonej sukni pod tabaczkowym płaszczem. W krajobrazie -z lewej - płonąca skała (wulkan) i architektura wieżowa z grupą postaci osłaniających się przed żarem płomieni rozpiętą tkaniną. Z prawej – postać starego wędrowca i młodzieniec z pochodnią. Tło silnie zaniebieszczone, na horyzoncie beżowe. Przyziemie ciemno-niebieskie i ciemno-stalowe.