W narożu ścian nawy i tęczy, architektoniczny, jednopolowy. Na skrzyniowej mensie i zdwojonym cokole para kolumn z pilastrami w tle. W zamknięciu pola belkowanie gierowane. Nad belkowaniem konsole przerwanego tympanonu, na których figury aniołów. Szczyt ujęty parą spływów z meandrową ślimacznicą, w polu hierogramy Maryi i Jezusa w ujęciu wiązek promieni. Rama obrazu profilowana z astragalem, zakończona łukiem wklęsło - wypukłym, zwieńczona kokardą; rama obrazu Przemienienia - dorabiana w XIX  wieku; tło marmuryzowane, brązowo-szare z brunatnymi żyłkami. Partie snycerskie i  olistwienie złocone.

Nazwa/tytułPara ołtarzy bocznych: a) obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem; b) obraz Przemienienia
Rodzajołtarz
Czas powstaniaczwarte ćwierćwiecze XVIII wieku
Stylbarokowo-klasycystyczny
Materiałdrewno malowane, olejowane, rzeźbione, złocone
Technikadrewno malowane, olejowane, rzeźbione, złocone
Wymiary625 cm X 245 cm
OpisW narożu ścian nawy i tęczy, architektoniczny, jednopolowy. Na skrzyniowej mensie i zdwojonym cokole para kolumn z pilastrami w tle. W zamknięciu pola belkowanie gierowane. Nad belkowaniem konsole przerwanego tympanonu, na których figury aniołów. Szczyt ujęty parą spływów z meandrową ślimacznicą, w polu hierogramy Maryi i Jezusa w ujęciu wiązek promieni. Rama obrazu profilowana z astragalem, zakończona łukiem wklęsło - wypukłym, zwieńczona kokardą; rama obrazu Przemienienia - dorabiana w XIX wieku; tło marmuryzowane, brązowo-szare z brunatnymi żyłkami. Partie snycerskie i olistwienie złocone.