Chrzcielnica

W tle glifu tęczy boazeria, w której obraz Chrztu w Jordanie z ramą z XVIII wieku. W zwieńczeniu baldachim, w kształcie wygiętego, podkowiastego belkowania. W podniebieniu - figurka świętego Ducha na aureoli promieni z wieńcem obłoków. Na baldachimie para wazonów z płomieniami i kartusz z sentencją:  "Chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha świętego". W zwisie baldachimu lambrekin i chwosty. Czasza chrzcielnicy sarkofagowa (98 cm X 117 cm X 72 cm), z pokrywą na wierzchu. Misa miedziana bielona. Marmoryzowanie oliwkowo-szare i złocenia.

Chrzcielnica

Nazwa/tytułChrzcielnica
Rodzajchrzcielnica
Czas powstaniapołowa XVIII wieku
Stylbarok
Materiałdrewno podrzeźbione, malowane i złocone
Technikadrewno podrzeźbione, malowane i złocone
Wymiary500 cm X 97 cm
OpisW tle glifu tęczy boazeria, w której obraz Chrztu w Jordanie z ramą z XVIII wieku. W zwieńczeniu baldachim, w kształcie wygiętego, podkowiastego belkowania. W podniebieniu - figurka świętego Ducha na aureoli promieni z wieńcem obłoków. Na baldachimie para wazonów z płomieniami i kartusz z sentencją: "Chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha świętego". W zwisie baldachimu lambrekin i chwosty. Czasza chrzcielnicy sarkofagowa (98 cm X 117 cm X 72 cm), z pokrywą na wierzchu. Misa miedziana bielona. Marmoryzowanie oliwkowo-szare i złocenia.