Emblemat gromnicy - w polichromii prezbiterium

Przedstawienie gromnicy w tle malowanego iluzyjnie okna. Płonąca biało-żółta świeca na tle mleczno-beżowym. Glif fioletowo-szary z parą komet żółto-czerwono-czarnych, biała gwiazda. Arabeska konturowana i cieniowana brązem na tle kremowym. Wzór i kolor dekoracji, powtarza się jak w analogicznym prześlę na ścianie południowej. Analogicznie, jak na na ścianie południowej zdobiony  pilaster sąsiadujący z witrażem Serca Matki Boskiej.

TL004589
TL004592
TL004593
TL004594

Nazwa/tytułEmblemat gromnicy - w polichromii prezbiterium
Rodzajpolichromia
Czas powstania
StylMłoda Polska
AutorKorpal
Materiałmur, tynk
Technikatechniki klejowe
Wymiary600c cm x 180 cm
OpisPrzedstawienie gromnicy w tle malowanego iluzyjnie okna. Płonąca biało-żółta świeca na tle mleczno-beżowym. Glif fioletowo-szary z parą komet żółto-czerwono-czarnych, biała gwiazda. Arabeska konturowana i cieniowana brązem na tle kremowym. Wzór i kolor dekoracji, powtarza się jak w analogicznym prześlę na ścianie południowej. Analogicznie, jak na na ścianie południowej zdobiony pilaster sąsiadujący z witrażem Serca Matki Boskiej.