Figura Ukrzyżowanego

Rodzajrzeźba
Czas powstaniaII połowa XVII wieku
Stylbarok
Materiałrzeźba w drewnie, malowana olejno
Technikarzeźba w drewnie, malowana olejno
Wymiaryok. 185 cm
OpisCiało atletyczne, rozpięte na uniesionych szeroko rękach, głowa w lekkim skłonie na prawy bark. Pod napiętą skórą klatki piersiowej - żebra wokół gruszkowatego narysu. Nogi silnie zgięte w kolanach, prawa na lewej, przybite wspólnym gwoździem. Perizonium marszczone drobnymi fałdami; zebrane w węzeł przy prawym boku. Twarz z długą brodą i wąsami. Karnacja beżowo-różowa. Włosy malowane brązem.