Kielich mszalny

Na kolistej, sprofilowanej stopie, o wierzchu podniesionym stożkowo - trzon montowany segmentem pierścieniowym puklowanym. Nodus jajowaty (XVII wiek). Czasza półowoidalna XVIII/XIX  wiek, gładka o rozchylonej wardze, wewnątrz złocona. Na wierzchu nodusa, wygrawerowano liść akantu mollis. Na półwałku stopy pas owali w ujęciu taśm okuciowych.

Kielich mszalny

Nazwa/tytułKielich mszalny
Rodzajnaczynie liturgiczne
Czas powstaniaXVII i XVIII/XIX wiek
Stylbarok wczesny i klasycyzm
Materiałolej, płótno
Technikaolej, płótno
Wymiary23,5 cm, Średnica stopy 12,5.
OpisNa kolistej, sprofilowanej stopie, o wierzchu podniesionym stożkowo - trzon montowany segmentem pierścieniowym puklowanym. Nodus jajowaty (XVII wiek). Czasza półowoidalna XVIII/XIX wiek, gładka o rozchylonej wardze, wewnątrz złocona. Na wierzchu nodusa, wygrawerowano liść akantu mollis. Na półwałku stopy pas owali w ujęciu taśm okuciowych.