Kielich mszalny

Rodzajnaczynie liturgiczne
Czas powstaniaI połowa XIX wieku
Stylklasycyzm
Materiałsrebro trybowane, złocone, częściowo odlew
Technikasrebro trybowane, złocone, częściowo odlew
Wymiary23 cm, średnica stopy 13,3 cm
OpisKolista, wypukła stopa zdobiona w obrzeżu kimationem liściastym, podniesiona stożkowo. Stożek urozmaicony kanelami i zakończony puklami. Nodus stożkowo kielichowy, po wierzchu profilowany z obwódką molletowaną w profilu. Spód nodusa w dzbanuszku liściastym. Czasza półowoidalna, gładka o rozchylone j wardze. Całość złocona.