Kielich mszalny

Fundacja Mikołaja Janowskiego, wikariusza kościoła wy Krzczonowie w latach 1729 – 60. Na kolistej, drobno profilowanej, wypukłej stopie o stożkowym wierzchu-  nodus gruszkowaty, ujęty segmentami szpulowymi. Czasza półowoidalna o rozchylonej wardze. Całość złocona. Na odwrocie stopy ryto: "Mikołaj Janowski D.O.L".

Kielich mszalny

Nazwa/tytułKielich mszalny
Rodzajnaczynie liturgiczne
Czas powstaniapołowa XVIII wieku
Stylbarok późny
Materiałsrebro trybowane, złocone, częściowo odlew.
Technikasrebro trybowane, złocone, częściowo odlew.
Wymiary22 cm, Średnica stopy 13 cm
OpisFundacja Mikołaja Janowskiego, wikariusza kościoła wy Krzczonowie w latach 1729 – 60. Na kolistej, drobno profilowanej, wypukłej stopie o stożkowym wierzchu- nodus gruszkowaty, ujęty segmentami szpulowymi. Czasza półowoidalna o rozchylonej wardze. Całość złocona. Na odwrocie stopy ryto: "Mikołaj Janowski D.O.L".