Obraz Chrztu w Jordanie – w chrzcielnicy

Materiałolej, płótno
Technikaolej, płótno
Wymiary125 cm x 70 cm
OpisNad wodą Jordanu, z lewej Jezus w przyklęku na brzegu rzeki, prawa stopa w wodzie. Przed Jezusem - św. Jan Chrzciciel. Nad postaciami figurka Ducha świętego. Obraz w ramie zamkniętej łukiem wklęsło- wypukłej, profilowane j, złoconej. Tło i woda niebieska z brązowym rozświetleniem stalowych obłoków wokół figurki Ducha świętego. Płaszcz Jezusa czerwony. Futrzana szata świętego Jana brunatna. Na banderoli krzyża: " Ecce Agnus Dei".