Obraz św. Franciszka i emblemat kaganka -  w polichromii prezbiterium

Święty w brunatnym habicie swojego zakonu, dłonie ze stygmatami uniesione przed sobą. Wokół postaci świętego ptaki, w tle zieleń i obłoki kremowo-szare. Dekoracja w ujęciu obrazu powtarza wzór i kolor analogicznych czterech przęseł prezbiterium.  B) Pilaster: na beżowo różowym tle kaganek na trzcinie o biało-szarych pałkach i liściach. W szczycie - biała gwiazda, obrzeżona  złotem z kremowo-żółtymi promieniami. Kaganek malowany w technice en grisaille, płomień żółty, oliwkowo-szary i biały. Pierzaste kwiaty pośród trzcin - stalowo niebieskie.

Nazwa/tytułObraz św. Franciszka i emblemat kaganka - w polichromii prezbiterium
Rodzajpolichromia
Czas powstania1925-26
StylMłoda Polska
AutorKorpal
Materiałmur, tynk
Technikaolej, płótno
Wymiary600cmx285 cm
OpisA) święty w brunatnym habicie swojego zakonu, dłonie ze stygmatami uniesione przed sobą. Wokół postaci świętego ptaki, w tle zieleń i obłoki kremowo-szare. Dekoracja w ujęciu obrazu powtarza wzór i kolor analogicznych czterech przęseł prezbiterium. B) Pilaster: na beżowo różowym tle kaganek na trzcinie o biało-szarych pałkach i liściach. W szczycie - biała gwiazda, obrzeżona złotem z kremowo-żółtymi promieniami. Kaganek malowany w technice en grisaille, płomień żółty, oliwkowo-szary i biały. Pierzaste kwiaty pośród trzcin - stalowo niebieskie.