Obraz św. Teresy w witrażu

Obraz św. Teresy w witrażu

Nazwa/tytułObraz św. Teresy w witrażu
Rodzajobraz
Czas powstaniaok. 1930 r.
Styleklektyzm
Materiałszkło, ołów
Technikaszkło, ołów
Wymiary270 cm x 135 cm
OpisPostać świętej en pied, z krucyfiksem i gałązką róży w dłoniach, złożonych na piersiach. Bordowy habit, pod słomkowym płaszczem. Welon czarny, biała podwijka, tło turkusowe. W bordiurze pas słomkowy, fioletowy i ciemno-niebieski z serpentyną żółto- słomkową na białym tle. W spodzie rezerwa z napisem: "Fundacja wsi Wola Sobieska".