Obraz świętego Jana Ewangelisty

W tle krajobrazu postać siedząca pod drzewem. W dłoniach pióro i filakteria. Głowa w prawo, wzrok skierowany na drobną postać Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia w prawym, górnym narożu. Przy świętym, z prawej czarny orzeł.  Na oliwkowej szacie czerwony płaszcz. Krajobraz w tonacji szary z różem horyzontu. Przyziemie szarobrązowe z zielenią. Ramka drewniana, profilowana, złocona.

Obraz świętego Jana Ewangelisty

Nazwa/tytułObraz świętego Jana Ewangelisty
Rodzajobraz
Czas powstaniaII połowa XVIII wieku
Stylbarok późny
Materiałolej, płótno
Technikaolej, płótno
Wymiary67,5 cm x 52 cm
OpisW tle krajobrazu postać siedząca pod drzewem. W dłoniach pióro i filakteria. Głowa w prawo, wzrok skierowany na drobną postać Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia w prawym, górnym narożu. Przy świętym, z prawej czarny orzeł. Na oliwkowej szacie czerwony płaszcz. Krajobraz w tonacji szary z różem horyzontu. Przyziemie szarobrązowe z zielenią. Ramka drewniana, profilowana, złocona.