Obraz świętego Mikołaja

Postać  trzy czwarte w lewo od widza. W lewej dłoni księga i 3 złote kule. Prawa – błogosławi czym ubogim panną. Z prawej dołem pasące się zwierzęta. W lewym Górnym narożu pusta. Płaszcz świętego jasno brązowy, jasno Stalowa infuła. Postacie panie i puta malowane jasnym brązem tło ciemnoszare.

Obraz świętego Mikołaja

Nazwa/tytułObraz świętego Mikołaja
Rodzajobraz
Czas powstaniaII połowa XIX wieku
Stylbarok
Materiałolej, płótno
Technikaolej, płótno
Wymiary160 cm x 102 cm
OpisPostać en pied, 3/4 w lewo od widza. W lewej dłoni księga i trzy złote kule. Prawa – błogosławi trzem ubogim pannom. Z prawej strony - dołem pasące się zwierzęta. W lewym górnym narożu putta. Płaszcz świętego jasno-brązowy, jasno-stalowa infuła. Postacie panien i puta malowane jasnym brązem, tło ciemnoszare.